WAŻNE - Pomóż uchodźcom z Ukrainy!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

28 lutego 2022

 

Solidaryzując się z naszymi sąsiadami z Ukrainy, Gmina Świerklany także pomaga! W akcję włączył się Urząd Gminy oraz Rada Gminy Świerklany, a także placówki oświatowe. Przygotowywane są miejsca dla uchodźców (miejsca noclegowe oraz artykuły pierwszej potrzeby).

 

 

 Zwracamy się do mieszkańców, którzy dysponują wolnymi lokalami mieszkalnymi i są gotowi je udostępnić na potrzeby uchodźców z Ukrainy, z prośbą o przekazanie tej informacji służbom rządowym. Każdy, kto chce udzielić wsparcia materialnego, udostępnić lokal czy środki transportu może się zgłosić, pisząc na adres: pomochumanitarnaUA@msz.gov.pl

Zachęcamy również do śledzenia stworzonej niedawno strony internetowej https://pomagamukrainie.gov.pl/ - pod tym adresem polski rząd uruchomił specjalną stronę, której celem jest koordynacja pomocy humanitarnej. Za jej pośrednictwem mogą zgłaszać się i obywatele Ukrainy potrzebujący pomocy, i osoby chcące jej udzielić. Wesprzeć Ukraińców mogą nie tylko jednostki samorządu terytorialnego, ale też organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Formy pomocy są różne – można udzielić np. wsparcia materialnego, finansowego czy zaoferować obywatelom Ukrainy schronienie lub zatrudnienie.

W gminie prowadzona jest również zbiórka darów dla uchodźców, w którą zaangażowali się nasi strażacy – na terenie obu miejscowości gromadzone są dla nich najpotrzebniejsze artykuły, które w naszej gminie można przekazywać za pośrednictwem OSP Jankowice i OSP Świerklany. Dary docelowo trafią do uchodźców z Ukrainy. Wśród najbardziej potrzebnych artykułów znajdują się:

- artykuły medyczne: plastry, płyny do odkażania, tabletki przeciwbólowe, bandaże, maseczki;

- artykuły spożywcze o dłuższym terminie ważności: puszki, dżemy, kawa, herbata, tzw. zupki chińskie, chleb tostowy;

- artykuły osobiste: żele, szampony, chusteczki;

- pozostałe artykuły: pampersy, podpaski, papier toaletowy, mleko w proszku dla dzieci, woda mineralna, koce, termosy, śpiwory.

Wszystkich mieszkańców, którzy chcą przekazać dary, prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami zawartymi na poniższych plakatach:

 

ZBIÓRKA DARÓW w OSP JANKOWICE

 

 

ZBIÓRKA DARÓW w OSP ŚWIERKLANY 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-02-28
Data publikacji:2022-02-28
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:425